Zákaz rybolovu na úseku Svratky 4

Vážení rybáři,

s velkou lítostí Vám musím oznámit, že na Svratce 4 je zákaz rybolovu!

 

Díky sv. Petrovi je jen na malém úseku (jedné šedesátině) revíru a navíc pouze od 1. ledna do 31. března.

Snad jsem Vás moc nevyděsil a po přečtení nadpisu jste nešli hledat nový oblíbený revír. Již druhým rokem máme v bližších podmínkách výkonu k rybářskému právu (odkaz) uvedené omezení, které se vztahuje na úsek od splavu v Komíně 100 metrů proti proudu.

 

Dokonce ani nemusíte vzdálenost měřit pásmem, či krokovat, neboť místo je řádně označené cedulemi a nemusíte se tak bát, žebyste se spletli ve výpočtech vzdálenosti.

Na rybářskou stráž jste se již obraceli s dotazy, proč tomu tak je.

Důvod je prostý, a to “zimoviště ryb”. Stejně jako Vy si rádi zalezete pod pořádnou peřinu v tuhých zimách, tak i ryby se nám schovávají do teplejších hlubších vod, které se utváří nad jezy a splavy. Ryby intuitivně snižují svou aktivitu a hlavně příjem potravy, a to z důvodu přirozeného snížení látkové výměny. Mají svůj způsob relaxace a zimoviště si volí tak, aby měly zajištěný klid.

My se jim ho snažíme dopřát a proto jsme Vás posunuli o pár metrů dál od jejich brlohu. Rybářská stráž si tento úsek dobře hlídá a bedlivě Vás sleduje, proto si dávejte pozor a chytejte tzv. “za cedulí”. Bohužel nemůžeme být neustále ve střehu a všudypřítomní, proto kdybyste viděli nějakého nepoctivce, (nebo rybáře, který si zákazu zkrátka jen nevšiml) a který ty hodné rybky ruší a na Vaše upozornění nedbá, obraťte se na členy výboru pobočného spolku Brno 2 (odkaz), kteří sjednají nápravu.

Lovu zdar a mnoho rybářských úspěchů v lovecké sezoně 2023, Vám přeje Vaše rybářská stráž.

"Když si dobře vybereš, stačí Ti jeden spolek na celý život ... PS BRNO2"