Dětské rybářské kroužky v Brně – zima 2020

10. 1. 2020

@Gymnázium Brno-Bystrc a první kroužek roku 2020.

Dnes jsme se věnovali papírům. Né, že bychom stavěli vlaštovky! Bylo jen potřeba vyplnit sumáře – soupisy našich docházek a úlovků za loňský rok. Tomu se věnovali naši zkušenější rybáři, kteří již loni měli svůj rybářský lístek a povolenku. No a my ostatní jsme se soustředili na papírovou knížečku, která je pro rybáře moc důležitá a užitečná. Totiž Bližší podmínky výkonu rybářského práva. Učili jsme se v nich hledat nejmenší lovné míry ryb, jejich orientační hmotnost, doby hájení a soupis revírů. Den jsme završili poznáváním ryb, u kterého jsme se soustředili na rozdílné znaky a vyjímečnosti.

A příště? Hurá kouknout za rybami na sádky Mendelovy univerzity. Sraz v 15.50 před vchodem.

14. 1. 2020

Dnes jsme spojili kroužek z Jundrova s kroužkem z Řečkovic a šli jsme společně na Mendelovu univerzitu, kde nás provedli, ukázali chov sladkovodních ryb, jihoafrických sumečků a řekli nám vše ohledně chovu ryb.
Dokonce jeden sumec si nenechal nic líbit a dětem dopřál pořádnou sprchu!
Opět jsme si úterý pěkně užili. Už se nemůžeme dočkat dalšího kroužku. Velké poděkování patří Janu Grmelovi za krásný program, který pro nás připravil.

16. 1. 2020

Dnes i zbytek našich kroužků vyrazil na prohlídku Oddělení rybářství a hydrobiologie, tak jdeme na to!

30. 1. 2020
Dnešní rybářský kroužek v Bystrci měl nového vedoucího a Adam to zvládl skvěle!!!

6. 2. 2020

Poznávačka ryb a navazování háčků, to byla hlavní náplň dnešního kroužku v Bystrci. Příště nás čeká cvičný test a příprava na zkoušky. A pak už budeme jen a jen chytat ryby!

8. 2. 2020

Jak už jsme naznačili v jednom z předchozích příspěvků, i naše čtvrteční kroužky se vydaly proniknout do hlubin výzkumu ryb na Mendelova univerzita v Brně. Zejména díky spolupráci s panem doktorem Grmelou z Ústavu zoologie, rybářství, hydrobiologie a včelařství jsme měli příležitost vidět něco netradičního.

Na Medelově univerzitě mají totiž velké nádrže a v nich zkoumají hned čtyři druhy ryb. Ve studenovodní části jsou pstruzi duhoví a v teplovodní části kapří, tilapie a keříčkovci. Všechny ryby tyto ryby jsme měli možnost omrknout.

A s keříčkovci (takovej divnej sumeček s osmi vousky) byla největší sranda. Mrskali se jako o život, pocákali nás vodou, a to že jsou z Afriky, jen doplňuje jejich zajímavost. Seznámili jsme se i s maskotem ústavu, bílým sumcem Bedřichem. No a když jsme si vyprosili ochutnávku rybích granulí (správný rybář udělá vše pro znalost rybího světa:-), to už nás rychle vyhnali, aby měli co dát rybám. A hlavně rodičům, kteří čekali na své ratolesti, už bylo před školou taky smutno.

Díky za netradiční kroužek. Petrův zdar.

27. 2. 2020

A je to tady, nejdůležitější kroužek je za námi. Po dnešním setkání jsme všichni na nejlepší cestě, stát se oficiálně právoplatnými rybáři. Dnes jsme totiž všichni úspěšně složili zkoušky. Někteří z nás dokonce s plným počtem bodů. A to i přes poměrně těžkou „poznávačku“ ryb, kde byli vedle sebe například všichni Jelci. Už se nemůžeme dočkat vlastních lístků, povolenek a onoho magického pocukávání na konci prutu. Tak schválně, která rybička bude ta první?
Všem novým rybářům přejeme mnoho krásných chvil u vody a Petrův Zdar.

Sledujte náš Facebook – najdete zde důležité informace, akce, ale i zajímavosti z našeho spolku.