Dětské rybářské kroužky v Brně – podzim 2019

31. 10. 2019

Minulý týden jsme dětem v Bystrci představili našeho maskota – sumce Pepu. I dnes byl Pepa věrným pomocníkem při přibírání stavby rybího těla. Mluvili jsme také o ploutvích, šupinách a vousech. Alda zmínil i kuchání ryb, protože i to občas k rybaření patří. Už se nemůžeme dočkat na další kroužek!

6. 11. 2019

Ve včerejším rybářském kroužku pro začátečníky v Jundrově jsme měli opět hojnou účast. V první řadě jsme s dětmi zopakovali druhy ryb, co jsme se již naučili minule, řekli jsme si u jednotlivých druhů ryb jejich doby hájení a zákonnou lovnou míru. Následně jsme si řekli něco o prostředí kolem vody, probrali jsme nějakou faunu i floru. Na konci kroužku jsme všem pozorným dětem rozdali dárky ve formě časopisů. Všichni byli nadšeni a už se těšíme na příští úterý.

9. 11. 2019

Ve čtvrtek jsme si v kroužku v Bystrci hlavně vykládali o rybách. O tom jak vypadají, jaké mají zvyky, co baští, kde je najdeme a hlavně, jak je rozeznáme od sebe. Ty svěřené jsme si doma vystřihli, našli si o nich zajímavé informace, a to jsme povykládali ostatním. Ryby jsme nestihli všechny, protože jsme si je lepili na velký papír. Nevadí, příště to snad dotáhneme. Jo a budeme už vázat háčky, tak si vezměte vše potřebné a jako vždy spoustu nadšení a dobrou náladu. Tak si připravte prstíky, budou se při navazování malých háčků hodit!

12. 11. 2019

V dnešní kroužku začátečních vyder jsme si opět zopakovali druhy ryb, přeci jen opakování je matka moudrosti. Poté jsme probrali rybí pásma a nakonec jsme probrali rybolovné techniky s názornou ukázkou prutů a koncových sestav. Musíme říct, že máme vážně pozorné a šikovné děti.

14. 11. 2019

Dneska jsme se teda rozpovídali. Málem to nebralo konce. Začali jsme aktualitami o snižování hladin v nádržích, jaký to má vliv na ryby. Ochlazování vody, blížící se zima, že se ryby krmí a hlavně dravci, tak ať toho využijeme. Museli jsme zmínit také úhyn ryb při nešetrném upouštění přehrad. Kdoví, jestli z našich rybaříků časem nebude také přemýšlivý vodohospodář.
Při následném dokončování posteru s poznávačkou ryb jsme došli k parmě a jeseterovi… no a to byl konec. Protože po zbytek času se naše vyprávění motalo kolem těchto dvou velkých bojovných ryb. Vyprávění zkušených rybářů nás tak zaujalo, že bychom snad poslouchali ještě teď. Příště vážem uzlíky na háčky, už určitě  A 28.11. jdeme do muzea na veliká akvária s živými rybami našich vod. Paráda. Tak ahoj příště.

21. 11. 2019

V Bystrci se dnes vše motalo okolo vázání háčků. Díky Aldovi si mohli všichni vyzkoušet vázání na opravdu velkých modelech háčků. Zkoušeli jsme háčky s lopatkou i s očkem, teď už to bude chtit jen pravidelný trénink, aby to ty malé prstíčky nezapomněly. Pepu si na tento týden bere na starosti František, už se těšíme na fotky! Příští kroužek budeme v muzeu, takže se bude zase na co těšit.

28. 11. 2019

Dnešní kroužek se odehrál v Moravské zemské muzeum a hlavním cílem naší výpravy byla samozřejmě stala expozice ryb. Probrali jsme všechno možné a ukázali jsme si také živočichy, které můžeme kolem vody potkat.

3. 12. 2019

V dnešním kroužku pro začátečníky nám náš hlavní vedoucí nachystal pěkné transparenty se vším, co si budeme potřebovat zapamatovat. Zopakovali jsme si také poznávání ryb.
Na příští kroužek se moc těšíme, probereme si anatomii ryb s ukázkou usmrcení a kuchání kapra obecného. I to totiž k životu rybáře patří.

11. 12. 2019

Dnešní rybářský den jsme si patřičně zpestřili. Názorně jsme dětem ukázali živého kapra a jeho šetrné usmrcení a vykuchání. Zároveň jsme probrali anatomii kapra. Jsme rádi, že děti byly jedno ucho a moc je to zajímalo. Z kapra jsme udělali chipsy po kterých se jen zaprášilo. Poté jsme v klubovně zopakovali teorii a rozdali dětem nálepky s vlastním jménem a perníky ve tvaru ryby. Zase to byl krásný a příjemný den, který jsme si všichni užili.

12. 12. 2019

Dnešní kroužek vyrazil na exkurzi do Rybářská speciálka. Děti si měly možnost prohlédnout širokou škálu rybářského vybavení. Prohlédli jsme si pruty, křesla, batohy, háčky a různé nástrahy. Teď už jen čekat, zda někomu Ježíšek nadělí také něco na ryby!

Sledujte náš Facebook – najdete zde důležité informace, akce, ale i zajímavosti z našeho spolku.