Mors

Tyto informace jsou určena uživatelům administrativního programu pro rybářské organizace MORS. Zde jsou k dispozici ke stažení uživatelský manuál a pro registrované uživatele i poslední verze tohoto programu. Program MORS běží pod novými Windows bez problémů, pouze při instalaci je třeba dodržet následující:

Na vašich instalačních CD je starší verze Borland database engine (BDE, podpůrný program databází, bez kterého MORS nemůže pracovat), kterou nelze nainstalovat pod Windows 7. Proto si před instalací MORSu z CD stáhněte a nainstalujte novou verzi BDE z  http://www.slunecnice.cz/sw/bde/

Instalátor MORS z vašeho CD pozná, že na počítači již běží BDE a bez problémů naistaluje pouze MORS.

Dále je třeba upravit vlastnosti ikony pro spouštění MORS:

 1. nastavit kompatibilitu s XP
 2. spouštět v režimu administrátor

Návod MORS (dokument pdf  1,80 MB)  – Stáhnout

Aktuální REVÍRY  pro sumáře za rok 2017

Ušetřete si práci s aktualizací revírů pro sumáře a stáhněte si zde Revíry 2017. Rozbalením souborů ve vašem adresáři MORS získáte oficiální čísla a názvy revírů přímo z MRS (A.Kotulan) pro sumarizaci za uvedený rok  a vyhnete se problémům při příjmu sumáře na Svazu.

Aktuální verze programu MORS pro Windows 8

MORS V 5.20   (aktuální verze od roku 2013 )

(archiv ZIP 0,73MB) – Stáhnout

Novinky od verze V 5.20

 • Ve Windows 8 bylo změněno chování národního nastavení data a času. Pokud používáte starší verzi MORSu vyskytuje se chyba  „Not valid date“.
 • V tisku docházkového listu je upravena platnost pstruhové povolenky na celý rok .
 • Protože byla změněna velikost stránky tisku povolenky z důvodů slučitelnosti různých typů tiskáren, je nutno v „Nastavení“ změnit hodnoty pro posun tisku docházky. Jinak je text mimo tiskové pole.
 • Databáze sumářů jsou rozšířeny  na základě požadavku MRS o položku podoustev. Všechny Vaše sumáře  jsou při prvním spuštění této verze  o tuto položku rozšířeny a protože se jedná o operaci s daty.

Průběh aktualizace

 1. Důrazně doporučuji před aktualizací původní data zálohovat!!!
 2. Je nezbytně nutné, aby databázové sobory byly bez chyb, jinak aktualizace neproběhne úspěšně. Soubory zkontrolujte pomocí „Opravář databází„ , který se nalézá na Vašem instalačním CD, případně si ho můžete stáhnout zde „Opravář databází„. To, že program MORS pracuje neznamená, že v některém souboru není chyba, která zabrání jeho updatování.
 3. Z důvodů kompatibility se svazovým sumarizačním softwarem by měl být nadále používán pouze MORS V5.xx.
 4. Vyzkoušené tiskárny vhodné pro tisk docházek s programem MORS byly vyzkoušeny tiskárny HP LJ 1010 ,1020 a 1022, které zvládají celou délku docházkového listu (není ho tedy nutné skládat) a současně umožňují tisk obálek ze zásobníku papíru.

MORS V 4.27   (aktuální verze pro uživatele verze 4.xx )

(archiv ZIP 0,73MB) – Stáhnout

Novinky od verze V 4.20

 • přepracován tisk titulního listu docházky k vodě podle nových formulářů na rok 2005
 • přidána databáze VYZNAM.DB a možnost ukládat informace o udělených vyznamenáních členů  (soubor je třeba nakopírovat do pracovního adresáře )
 • ve verzi V 4.21 opraven výpis vyznamenaných členů (zobrazoval se pouze jeden z vyznamenaných se stejným příjmením)
 • ve verzi V 4.22 opraven tisk platnost od – do na povolenkách (pstruhové 16.4 a tisk datumu i u čestných povolenek)
 • ve verzi V 4.23 doplněno tlačítko pro trvalé smazání dočasně vyřazených členů a ve výdeji povolenek znemožněna editace v editboxech data výdeje a celkové ceny
 • ve verzi V 4.25 doplněna možnost posuvu při tisku obálek, je tedy možno používat i inkoustové tiskárny, kde je nutno obálku umístit k levému okraji. Velikost posunu se nastavuje v menu NASTAVENÍ. Opravena chyba při tisku obálek, kdy v levém dolním rohu se objevoval nápis „konec“ při druhém a dalším vyvolání tisku tlačítkem „Tisk“
 • ve verzi V 4.26 opravena chyba: pokud byli členové zfiltrováni např. podle kategorie a u člena pak kategorie byla změněna, došlo k přečíslování záznamů tak, že jeho záznamy byly přeneseny na bezprostředně následujícího člena ve zfiltrované množině
 • ve verzi V 4.27 opravena výchozí hodnota data intervalu pro výpočet vybraných peněz   z 1.1.1999 na 1.1.aktuálního roku