Kdo chce moc, nemá nic

Zdravím všechny poctivé rybáře a rybářky,

 

občas zůstává až rozum stát nad lidskou chamtivostí a dovolím si říct přímo nenažraností. Při nedávné kontrole rybářské stráže na revíru Svratka 5, byl zjištěn hříšník. A ne zrovna malý hříšník. Na začátku kontroly měl u sebe jednu usmrcenou rybu (kapra), kterého v době příchodu RS zapisoval do povolenky a nahlas si opakoval, že měl 46cm. Přesně takovou míru zapsal i do povolenky. Na první pohled bylo vidět, že to nemusí být úplně tak pravda a tak byla ryba přeměřena s výsledkem pouhých 42cm.

„461 141 SVRATKA 5 – PS Brno 2 – míra kapra 45 cm, candáta 50 cm, štiky 60 cm, okouna 15 cm, lína 30 cm“

Jedna věc je, že si tento hříšník přisvojil podměrečnou rybu a pokusil se ji vydávat za rybu dosahující nejmenší lovné délky. Horší ale bylo, když na popud rybářské stráže vytáhl z batohu další dva usmrcené kapry.

Na velkou většinu z Vás – slušných rybářů – není potřeba nijak apelovat a vysvětlovat, že takové jednání není v pořádku, nehledě na to, že hříšník s rybářskou stráží nejednal zrovna slušně a s pokorou, která by byla asi na místě.

Abychom nekončili moc negativně, tak rozhodně není vše tak černé jak se zdá, protože se jednalo o výjimku potvrzující pravidlo a tímto bych chtěl všem rybářům a rybářkám poctivcům poděkovat za slušné chování u vody a dodržování pravidel.

 

Petrův zdar!

"Když si dobře vybereš, stačí Ti jeden spolek na celý život ... PS BRNO2"